tworzenie-stron

Artykuł dot. tematyki:
Projektowanie stron www, projekt strony www, profesjonalne strony www, strona www...Krok po kroku – czyli budowanie stron internetowych

Stworzenie strony internetowej wydaje się być proste z uwagi na powierzchowność tematu, czy dostępne narzędzia. Jednakże biorąc pod uwagę profesjonalną stronę internetową nie jest to kwestia prosta i oczywista. Praca nad stroną jest procesem wspólnej pracy kilku osób, na który składa się praca zespołu ludzi o różnych specjalnościach: analityków, specjalistów od marketingu, grafików i programistów. Podział tego procesu na etapy pozwala na optymalne wykorzystanie możliwości i kreatywności agencji.  

 

 

 

Pierwsze kroki – koncepcja tematu…

Jak najlepiej poznać klienta? Przygotować najlepszą ofertę? - analiza, to najbardziej szczegółowy i przenikliwy proces rozpoznawania potrzeb firmy. Analiza dotyczy profilu działalności firmy, oferty i sfery produktowej klienta, obecnej sytuacji rynkowej i oczekiwań co do pozycji firmy w przyszłości a także konkurencji i branży. Ponadto dotychczasowe zaplecze reklamowe czy klienci danej firmy są również niezwykle istotni. Celem tego etapu - budowanie stron internetowych - jest określenie przyszłej zawartości merytorycznej oraz formy projektowanej witryny. Ponadto w tym „kroku” budowy strony internetowej zazwyczaj opracowywane są konkretne propozycje rozwiązań, które pomogą w stworzeniu skutecznego narzędzia reklamowego, jakim są strony internetowe.

 

 

 

Projekt strony internetowej…

Wygląd strony internetowej jest jednym z punktów kulminacyjnych budowania strony www . Projekt strony przesądza o jej późniejszym funkcjonowaniu i wizerunku firmy. To jak wygląda nasza strona internetowa tworzy aspekt wizerunkowy firmy. Na tym etapie pracy nad stroną internetową wszystko skupia się na wyglądzie strony głównej oraz kolejnych podstron. Po ukończonych pracach firma otrzymuje do akceptacji pliki z grafiką przedstawiającą dokładne odzwierciedlenie przyszłej strony internetowej, a także jej schemat logiczny i projekt systemu nawigacji. Projektowanie strony internetowej zawsze optymalizowane jest z perspektywy skutecznego przekazu treści oraz identyfikacji firmy (spójnie połączona grafika z istniejącym logo, kolorystyką i dotychczasowymi materiałami reklamowymi).

Krok kolejny – tworzenie strony internetowej…

Gdy już mamy zaakceptowaną grafikę strony internetowej i omówione wszystkie kwestie z nią związane, kolej na tworzenie strony. Tutaj wkraczają do akcji programiści i graficy, którzy skupiają swoją pracę na przystosowaniu i zoptymalizowaniu grafiki do potrzeb publikacji w Internecie. Przygotowywany kod stron internetowych jest tworzony tak, aby zapewnić poprawne wyświetlanie strony internetowej w różnych przeglądarkach oraz optymalizowany tak, by użytkownicy wolniejszych łącz mogli bez przeszkód zapoznać się całą treścią strony. Nowoczesna strona internetowa musi wyróżniać się z pośród tysięcy już istniejących, jednym ze sposobów może być wzbogacenie jej o elementy animowane flash czy dhtml. Służą one wyróżnianiu najważniejszych elementów strony internetowej czy oferty firmy.

Wdrażanie strony internetowej i hosting…

Na tym etapie nadajemy tchnienie życia naszej stronie internetowej. Jest już ona zaprojektowana i wykonana, kolej na wdrożenie jej na serwer. Agencje wykorzystują posiadany przez nas serwer lub udostępniają swoje serwery. Warto dokładnie się dowiedzieć jakie rozwiązania proponuje dla nas agencja. Czym jest hosting? To po prostu przestrzeń na serwerze, połączona z Internetem, przechowywane są tam dane strony internetowej czy poczty e-mailowej. Hosting to bezpieczeństwo danych.

Promocja strony internetowej

Wydawałby się, iż na tym etapie prace są zakończone, wszak mamy już grafikę, gotowa stronę internetową i ponadto jest ona już widoczna w Internecie. Nie ma nic mylniejszego. Należy dobrze wypromować stronę, aby mogli z niej korzystać nie tylko nasi dotychczasowi kliencie, ale żeby przysparzała nam kolejnych, potencjalnych odbiorców – jak tego dokonać? Najlepszy sposób jest prawidłowe wypozycjonowanie strony www. Polega to na zoptymalizowaniu strony internetowej i przy użyciu słów kluczowych wypromowanie jej w wyszukiwarkach internetowych. Tu należy zwrócić uwagę na płatności związane z pozycjonowaniem, albowiem gro firm obiecuje nam wyniki po pierwszym miesiącu prac. Prawda jest taka, że przystępując do akcji promocji nie jesteśmy wstanie z góry określić czasu, wiec najlepsza oferta to taka, która obejmuje płatności po osiągnięciu określonych wyników.

Ostatnie kroczki – aktualizacja strony internetowej

Dbałość o jak najbardziej aktualne informacje dla naszych klientów, przesądza o przepływie komunikacyjnym między firmą a jej odbiorcami. Nie ma nic gorszego niż stara, nieaktualna oferta zamieszczona w witrynie, może nawet doprowadzić do zrażenia się klientów i ich odejścia do konkurencji. Mamy ułatwione zadanie jeśli jesteśmy w posiadaniu strony internetowej wraz z aplikacją cms, wówczas sami decydujemy kiedy i jakie dane wprowadzamy. Jeśli natomiast zdecydowaliśmy się na stałą współprace z agencją, zrzucamy obowiązek na pracowników firmy, i nasze zainteresowanie ogranicza się do wydania odpowiednich dyspozycji i późniejszego sprawdzenia wykonanej pracy. Jak widać powyżej budowa strony internetowej wcale nie jest prostym i szybkim zadaniem. Składa się z kolejnych, złożonych i ściśle powiązanych ze sobą etapów. Warto podjąć współprace a agencją, która jest profesjonalistą w obszarze budowania stron internetowych i przygotuje dla nas perfekcyjne narządzie pracy, które będzie rozwinięciem identyfikacji firmy i kolejnym punktem jej promocji.

 
TWORZENIE STRON WWW Strona internetowa www, strony www pomaga budować wizerunek Twojej firmy oraz zapewni pozyskanie nowych kontaktów biznesowych
powrÓt do listy ARTYKUŁÓW
› projektowanie stron www
identyfikacja wizualna, tworzenie logo
strony www