tworzenie-stron

Artykuł dot. tematyki:
Projekt strony www, Projektowanie stron www, profesjonalne strony www, strona www...Strony flash - czyli animacje wzbogacające strony www

Obrazy potrafią mówić więcej niż słowa, w dobie ciągłego pośpiechu i walki o wyższy status społeczny, nie mamy czasu czytać, ciągle gdzieś gonimy. Nasze mózgi są nastawione na odbiór tysięcy obrazów, kodujemy tylko te najbardziej niewiarygodne, oryginalne czy szokujące. W worku pełnym obrazów, tych realnych i tych tworzonych, kreowanych istniejących tylko w wirtualnej rzeczywistości musimy wybrać te obrazy, które przemówią do odbiorców, które zostaną zapamiętane, zatrzymają choćby na chwilę pędzące społeczeństwo. Ponieważ mamy okrojony czas na wszelkie czynności życiowe, obojętnie czy są to zajęcia związane z pracą czy z prywatnym czasem, na porządku dziennym korzystamy ze wszelkiego rodzaju stron www. Zatem aby przyciągnąć uwagę odbiorców, nasze obrazy zamieszczamy na własnych witrynach www. Oczywiście wraz z postępem technologii i rozwojem internetu przekazy ikoniczne ewoluowały, przeszły liczne metamorfozy i obecnie posługujemy sie animacjami flash.

  

 

 

 

Animacja flash...

Czym jest animacja flash najprościej wytłumaczyć na przykładach portali gdyż wszystkie ruchome reklamy pojawiające się podczas przeglądania stworzone są właśnie w technologii flash. Decydując się na stronę w tej technologii musimy być świadomi ceny jaką przyjdzie nam zapłacić za projektowanie stron www w flash . Musimy też być świadomi tego, że z powodu dużej ilości grafiki i animacji, strona www nie jest "lekka" i może się dłużej ładować do internetowej przeglądarki. Stronę www opracowaną w technologii flash (animacja flash) najlepiej zamówić wtedy, gdy chcemy przedstawić konkretny produkt np. samochód, napój czy kosmetyk. Animowana strona sprawdzi się też zapewne przy prezentacji zegarków i innych mniej lub bardziej ekskluzywnych towarów. Animacja flash stała się nieodzownym elementem prezentacymym w internecie.

 

 

Strony flash, animacja flash w akcji

Przede wszystkim projektowanie i kreowanie przyciągających wzrok animowanych nagłówków stron w technologii flash, tworzenie animowanych banerów reklamowych promujących strony w sieci. Ponadto rolą zastosowania animacji flash (strony flash) jest zamieszczanie na stronie internetowej animowanych prezentacji produktu (skuteczniej zaciekawią one klienta niż statyczne zdjęcie) i tworzenie animowanych wykresów i schematów sugestywnie wpływających na wyobraźnię odbiorcy. Dynamiczne animacje flash wykorzystuje się także przy tworzeniu różnego rodzaju banerów reklamowych, paneli nawigacyjnych, przycisków i innych elementów strony www (strony flash) , tam gdzie istnieje potrzeba wprowadzenia “grafiki w ruch”.

Proces tworzenia animacji flash

Należy rozpocząć od opracowania planu animacji flash, który zawiera szczegółowy opis elementów animacji, opis kolejnych zdarzeń itp. Plan to struktura animacji flash, stanowiąca punkt wyjścia dla kolejnych działań. Następnie przechodzimy do projektowanie ruchu elementów animacji flash (typografia i inne elementy, które można poruszyć). Kończącym etapem jest połączenie animacji flash z warstwą dźwiękową - synchronizacja dźwięków, muzyki z ruchem obiektów i efektami im towarzyszącymi.
TWORZENIE STRON WWW Strona internetowa www, strony www pomaga budować wizerunek Twojej firmy oraz zapewni pozyskanie nowych kontaktów biznesowych
powrÓt do listy ARTYKUŁÓW
› projektowanie stron www
identyfikacja wizualna, tworzenie logo
strony www