tworzenie-stron

Artykuł dot. tematyki:
Projektowanie stron www, projekt strony www, profesjonalne strony www, strona www...Klęska XXI w. - tanie strony www

Kryzys dosięgnął każdą dziedzinie gospodarki – a może to wykręt? Tak czy inaczej, gdzie się nie obejrzymy, z kim byśmy nie rozmawiali, mówi się o kryzysie. Media dopełniły swojej roli i rozdmuchały całą sprawę, utwierdzając nas w przekonaniu istnienia kryzysu na rynku. Nawet jeśli nasza firma wcale nie odczuwa pogorszenia sytuacji już dla zasady twierdzimy, że krach na rynku jest wszechobecny. Kryzys zawsze łączy się z oszczędnościami, zamrożonym budżetem. Na czym najlepiej i najłatwiej oszczędzać? Oczywiście na marketingu i reklamie. I choć reklama jest nam potrzebna – tniemy koszty jak tylko możemy. Bardzo negatywnym skutkiem jest wybieranie najtańszych ofert (tanie strony www), i uznawanie ponoszonych kosztów za system weryfikacji. Reklama jest potrzebna każdej firmie, w mniejszym lub większym stopniu, te firmy które tego nie dostrzegają lub sadzą, że nie wydając budżetu na działania reklamowe, świetnie sobie poradzą same dodatkowo mogąc zaoszczędzić pieniądze – tkwią w mylnym przekonaniu. Firma owszem może funkcjonować na rynku bez reklamy, ale co to jest za funkcjonowanie bez wizerunku, oferty, środków komunikacji z odbiorcami i przede wszystkim bez strony www będącej wizytówką firmy.  

 

 

 

Znaczenie strony www w działaniach reklamowych…

Istnieją różne formy reklamy, w zależności od prowadzonej przez nas polityki firmy, dobieramy odpowiednie narzędzie i nimi się posługujemy. Natomiast kwestia posiadania strony www jest niepodważalnym warunkiem istnienia firmy. W obecnej dobie wirtualnej rzeczywistości, wszechstronności i dostępności internetu dla wszystkich użytkowników, brak strony www może stać się klęską firmy. To właśnie profesjonalne strony www świadczą o naszym wizerunku, są najszybszą drogą do komunikacji z odbiorcami, dbają o nasz wizerunek nawet gdy my zajmujemy się innymi sprawami. Posiadając profesjonalną stronę www informujemy klientów o poszanowaniu rozwoju technologii, ale przede wszystkim ich czasu, bowiem najszybszą drogą do uzyskania informacji jest Internet.

 

 

 

 

Przestarzałe strony www w praktyce…

Jeśli już posiadamy stronę www zazwyczaj uznajemy, iż nie ma potrzeby jej zmiany – w końcu jest strona, funkcjonuje więc czego chcieć więcej. Zapominamy tutaj o funkcjonalności strony www i estetyce strony. Tak jak zmieniają się potrzeby społeczeństwa, wymagania rynku czy trendy tak samo zmienia się świat kreacji stron www. Przestarzałe tanie strony www mogą przynieść negatywne skutki, przeświadczając odbiorców, że nie dbamy o nich, ani o wizerunek naszej firmy. Zachowując stronę www stworzoną dawno temu narażamy się na przekazywanie sprzecznych informacji klientom czy konkurencji. Taka tania strona www może doprowadzić do frustracji lub rozgoryczenia, zawieszając się, nie będąc aktualizowana i naszpikowana przestarzałą ofertą.

Wybór oferty…

Jeśli już uświadomimy sobie potrzebę zmiany strony www lub co gorsza jej stworzenie (bo do tej pory nie posiadaliśmy takowej) przychodzi kolej na wybór oferty. W tym momencie mamy do dyspozycji mnóstwo firm tworzących strony www, nie zawsze są to tanie strony www . Kierując się kwestią finansową wyrządzamy sobie dużą krzywdę - dlaczego? Powodów jest kilka. Nasze pobudki oczywiście są słuszne i zrozumiałe, natomiast następstwa takiego postępowania mogą być koszmarne. Z racji ilości firm czy osób tworzących witryny, prześcigają się one w jak najniższych cenach. Pamiętajmy jednak, że cena strony www (tanie strony www) nie zawsze idzie w parze z jakością takiej strony. Narażamy się na zła jakość, nieczytelność strony, wydłużający się czas jej tworzenia a co gorsza brak kontaktu z daną firmą po wpłaceniu pieniążków.

Tanie strony www - konsekwencje…

Jakie zagrożenia czekają nas z tytułu wyboru najtańszej oferty na stworzenie strony ( tania strona www )? Najłagodniejszym może być okres jej tworzenia, choć w perspektywie czekając na stronę, istniejącą lub jej brak z pewnością zdąży wyrządzić już dużo szkód. Kolejnym zagrożeniem jest strona niekompletna, i całkowicie sprzeczna z profilem działalności naszej firmy. Co to oznacza? - ma to miejsce gdy strona www zawiera elementy nie spójne z naszym wizerunkiem, kolorystykę odmienną od stosowanej w praktyce, logo znacznie się różniące od znanego klientom, pojawianie się elementów nie związanych z branżą w której działamy, co gorsza motywy nawiązujące np. do konkurencji czy dziedziny rynku dalekiej od naszej np. kwiatki, gdy nasza firma zajmuje się urządzeniami mechanicznymi, czy panoramą miasta, podczas, gdy my funkcjonujemy w branży finansowej. Koszmarna perspektywa prawda, ale to nie koniec. Niedoświadczona firma lub osoba, która „dorabia po godzinach” może stworzyć dla nas tanią stronę www zawieszającą się w trakcie otwierania, blokującą komputer, przeciążona grafiką (nie zawsze grafika jest estetyczna) czy stronę www zawierającą przestarzałe elementy. Dodatkowo tanie strony www często nie da się zoptymalizować a co za tym idzie nie będzie można ich promować w wyszukiwarkach internetowych. Na koniec warto wspomnieć o powielających się szablonach i formułach stron. Im tańsza strona www tym bardziej nas kusi, do tego mamy wrażenie szybkiej realizacji bo wybieramy szablon, przesyłamy zdjęcia i koniec. Jakże negatywne wyobrażenia – wybór szablonu może doprowadzić jedynie do klęski, albowiem musimy mieć świadomość, że mnóstwo firm wybrało podobną formułę. I tak w praktyce okazuje się, że w Internecie istnieje kilkaset takich samych stron www. Co gorsza, na ten sam szablon strony www mogła zdecydować się nasza konkurencja.

Na pocieszenie…

Istnieją naprawdę profesjonalne firmy, które stworzą dla nas stronę www będąca odzwierciedleniem naszej działalności, czy profilu firmy. Strony www całkowicie indywidualne tylko dla nas, dodatkowo dopracowane w każdym szczególe i nowoczesne. Strona www będzie czytelna, lekka i funkcjonalna. Kierując się kwestiami finansowymi narażamy się na podwójne koszty, albowiem jeśli dotknie nas którykolwiek z powyższych przykładów, za chwile będziemy musieli ponownie stworzyć stronę www i zapłacić podwójnie. A więc zaoszczędź koszty i budżet swoje firmy, nie wybieraj oferty najtańszej ( tanie strony www ), powierz przygotowanie strony internetowej profesjonalnej i doświadczonej firmie.
TWORZENIE STRON WWW Strona internetowa www, strony www pomaga budować wizerunek Twojej firmy oraz zapewni pozyskanie nowych kontaktów biznesowych
powrÓt do listy ARTYKUŁÓW
› projektowanie stron www
identyfikacja wizualna, tworzenie logo
strony www